To kolejny ożarowski artysta i to w wielu dziedzinach. Jak mogli Państwo przeczytać we wpisie „Badylarz z wyboru” rodzina wywłaszczona z gospodarstwa w Gołąbkach z powodu rozbudowy Fabryki Traktorów w Ursusie, przeniosła się do Ołtarzewa w 1975 roku.
Antoni Filipowicz z wykształcenia jest architektem ale odkrył w sobie talent pisarski, talent poetycki a na końcu talent malarski. Jednym słowem wszechstronny artysta. Kilka lat pisywał opowiadania do miesięcznika „Misericordia”. Zbiory jego opowiadań znajdziecie w ożarowskiej Bibliotece Publicznej, dzwonnica w Ołtarzewie jest zaprojektowana i wykonana przez niego, kapliczka św. Stanisława Kostki w Parku Ołtarzewskim, w miejscu dworu Stanisława Kierbedzia zaprojektowana przez niego, pewnie wielu mieszkańców Ożarowa ma jego obrazy w swoich domach.
Osobę artysty przedstawimy w osobnym wpisie.
Antoni Filipowicz zaprosił Wirtualne Muzeum na uroczystość otwarcia swojej wystawy w galerii „AnUla”.
W piątek, 8 marca 2024 roku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac malarskich Antoniego Filipowicza w galerii AnUla w…Łomiankach. Dokładnie w Galerii Łomianki.
Przybyło wiele osób. Każdy znalazł dla siebie miejsce.
Obszerne wnętrze zostało pięknie zaaranżowane, z wieloma „kącikami” pozwalającymi kontemplować wystawione obrazy przy małej kawie.
Na otwarciu „kąciki” zostały wykorzystane w różny sposób:
na jednym zapraszała do wpisów księga pamiątkowa gości,
na drugim leżały prezenty dla pań (wszak spotkanie odbywało się w Dzień Kobiet) – zdjęcia obrazów z kwiatami z dedykacją od mistrza i czekały aż wpisze on właściwą adresatkę życzeń.
Na kolejnym stoliczku leżały egzemplarze najnowszej książki a zebrana kwota zostanie przekazana na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające stypendiami utalentowane dzieci i młodzież z małych miejscowości.
W książce można było uzyskać dedykację autora.
Tradycyjnie malarz przeznaczył 5 swoich obrazów na loterię dla gości. Autora prac i gości zaskoczył „szczęśliwiec”, który będąc obecny na wielu wystawach Antoniego Filipowicza zawsze wygrywa obraz w loterii. Tak było i tym razem.
Gościem specjalnym wieczoru był Genady Iskhakov, aktor, piosenkarz i śpiewak operowy – tenor Teatru Żydowskiego w Warszawie.
Na naszym kanale w serwisie YouTube można posłuchać dwóch fragmentów piosenek śpiewanych na otwarciu galerii przez Genady Iskhakova.
Wystawa obrazów Antoniego Filipowicza miała jeszcze jedną niespodziankę. Szybko odkryliśmy wśród obrazów jeden, który przedstawiał dwór Reicherów w Ożarowie. Może kiedyś zawiśnie na ścianie Urzędu …lub dworu.
Zapraszamy do galerii zdjęć z otwarcia wystawy.
DZIĘKUJĘ!!! ♥️