W 2026 roku zdecydowaliśmy się pokazać ciekawy film w Noc Muzeów. Wydarzenie przygotowaliśmy wspólnie z Domem Kultury Uśmiech. Podział ról był następujący: nasze Stowarzyszenie przygotowało plakat, wykupiło licencję oraz przygotowało plakaty filmowe jako nagrody niespodzianki. DK „Uśmiech” zajmował się wynajęciem sali Scena Ołtarzew, zakupił 10 książek Jakuba Małeckiego „Święto ognia” oraz plakatował wydarzenie. Obie organizacje propagowały wydarzenie w mediach społecznościowych i zapraszały indywidualnie gości.

Od prawej: ks. Zbigniew Kołodziej – Scena Ołtarzew, Małgorzata Wdowiak-  Dom Kultury „Uśmiech”, Grażyna Lipska-Zaremba i Piotr Michalczyk – SH Wirtualne Muzeum Ożarów Mazowiecki. Zdjęcia DK „Uśmiech”

Przed projekcją goście mogli obejrzeć obrazy ks. Witolda Urbanowicza w stałej galerii Espace Urbanowicz, która znajduje się obok sceny.

Fragment galerii Espace Urbanowicz

Po projekcji filmu na FB pojawił się wpis:

Dom Kultury UśmiechWirtualne Muzeum Ożarów Mazowiecki

Dobre polskie kino zamiast pędu – Noc Muzeów na Scenie Ołtarzew za nami

W sobotni wieczór wspólnie stworzyliśmy bardzo kameralny klimat.

Wspólnie obejrzeliśmy „Święto Ognia” w reżyserii Kingi Dębskiej. W sali panował kameralny, wyciszający klimat, który pozwolił w pełni skupić się na ekranie.

Ekranizacja powieści Jakuba Małeckiego mocno poruszyła widownię. To historia, która zostaje w głowie na dłużej i zmusza do refleksji nad naszymi codziennymi relacjami. Miłym akcentem wieczoru były też prezenty – uczestnicy seansu mogli otrzymać egzemplarze książkowego pierwowzoru, by móc wrócić do tej opowieści w domowym zaciszu

Dziękujemy za Waszą obecność i wspólnie spędzony czas Podzielcie się w komentarzach swoimi wrażeniami po seansie – jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii!

 

Powiązane zdjęcia:

Subskrypcja WMOM

Dodaj komentarz