Nietypowa I Komunia św. odbyła się w 1984 roku.
W roku 1980 odbyła się uroczystość położenia „kamienia węgielnego”, poświęconego przez Papieża Pawła VI. Dokonał tego Ks. Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Polski. W roku 1985 do pełnienia funkcji liturgicznych został przygotowany kościół dolny pod wezwaniem NMP Matki Emanuela. Kościół górny zaś został ukończony i konsekrowany w roku 1989 przez Prymasa Polski Kardynała Józefa Glempa.
Dolny kościół był niewielki a dzieci bardzo dużo. Na uroczystości I Komunii św. byłoby miejsce tylko dla dzieci i rodziców. Ówczesny proboszcz ks. Stanisław Martuszewski SAC wspólnie z rodzicami podjęli decyzję o organizacji uroczystości w górnym kościele, będącym w trakcie budowy. Rodzice dzieci przystępujących do komunii zabezpieczyli płytami pilśnowymi wejście do kościoła, zainstalowali prowizoryczne oświetlenie a posadzkę przykryli tekturą. W kościele nie było jeszcze ławek.

Dziś wejście do Sanktuarium (od wnętrza kościoła) prezentuje się jak na zdjęciu poniżej.
Nie było też potężnych schodów wejściowych do kościoła. Wchodziło się po prowizorycznych, drewnianych schodach.


W następnym 1985 roku, kolejny proboszcz ksiądz Antoni Czulak SAC organizuje I Komunię Świętą również w górnym kościele. Nie ma witraży, nie ma jeszcze ławek.

Nie ma jeszcze schodów wejściowych do kościoła. Proboszcz ks. Antoni Czulak SAC fotografuje się z dziećmi na prowizorycznych drewnianych schodach przed wejściem do kościoła.

Galeria zdjęć I Komunii św. z innych lat